FUTUREblog :: design, ekologia, architektura pavcio83@interia.pl
Blog > Komentarze do wpisu
Przypadek F999 czyli czym się wozi Policja w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

 

Wydział policji w Abu Dhabi (ZEA) właśnie sprawił sobie nowe autko - F999, czyli prawdziwy policyjny bolid F1. Te cacko to oczywiście nie kolejny ścigacz w (i tak wyjątkowo) eksluzywnej kolekcji pojazdów służbowych emiratu, lecz raczej symbol partycypacji Abu Dhabi w wyścigach Formuły 1. W powyższym filmie, oprócz całej ferajny nowych pościgowych bestii, widać również podekscytowany tłum gapiów, który z namaszczeniem konsumuje prezenty swojego emira. Dla małej gimnastyki wyobraźni wyobraźcie sobie taki tłumek kibiców okalający paradę rodzimej policji w Gdyni, albo Poznaniu;)
F999, wyposażony w policyjne migacze i prawdziwą syrenę, ma promować także bezpieczne kierowanie, przestrzeganie przepisów drogowych i porządek publiczny. Oprócz tego, prędkość bolidu ma przekładać się na skuteczność wykrywania i likwidowania lokalnej przestępczości. "Zapewniamy wam bezpieczeństwo w najszybsze sposób" głosi hasło reklamowe odświeżające wizerunek lokalnej policji.
Wśród reszty śmigaczy na filmie pojawił się również Chevrolet Camaro, Nissan GT-R i kilka prototypowych motocykli. Nad wszystkim czuwały oczywiście, naszprycowane najnowszą technologią, helikoptery policyjne, zdolne ścigać wszystko co się rusza nie zważając na bariery miejskich zabudowań.
Cała impreza epatuje bogactwem państwowego sektora, olśniewając budżetowym rozmachem, nowoczesnymi technologiami i eksluzywnością służby publicznej. Rzeczywiście bierze mnie podziw, szczególnie przez wzgląd na alarmującą serię niewypłacalności wśród sąsiadów Abu Dhabi, na czele z największym przeinwestowaniem ostatnich dekad, czyli rajskim kurortem w Dubaju.
zapewne wkrótce dołączy do arabskich "doliniarzy", którWydział policji w Abu Dhabi (ZEA) właśnie sprawił sobie nowe autko - F999, czyli prawdziwy policyjny bolid F1. Te cacko to oczywiście nie kolejny ścigacz w (i tak wyjątkowo) eksluzywnej kolekcji pojazdów służbowych emiratu, lecz raczej symbol partycypacji Abu Dhabi w wyścigach Formuły 1. W powyższym filmie, oprócz całej ferajny nowych pościgowych bestii, widać również podekscytowany tłum gapiów, który z namaszczeniem konsumuje prezenty swojego emira. Dla małej gimnastyki wyobraźni wyobraźcie sobie taki tłumek kibiców okalający paradę rodzimej policji w Gdyni, albo Poznaniu;)

F999, wyposażony w policyjne migacze i prawdziwą syrenę, ma promować także bezpieczne kierowanie, przestrzeganie przepisów drogowych i porządek publiczny. Oprócz tego, prędkość bolidu ma przekładać się na skuteczność wykrywania i likwidowania lokalnej przestępczości. "Zapewniamy wam bezpieczeństwo w najszybszy sposób" głosi hasło reklamowe odświeżające wizerunek lokalnej policji.

Wśród reszty śmigaczy w kolekcji arabskiej policji pojawił się również Chevrolet Camaro, Nissan GT-R i kilka prototypowych, napędzanych elektrycznie motocykli (The Falcon). Dodatkowo, nad całą tą fetą, czuwały naszprycowane najnowszą technologią, helikoptery policyjne, zdolne ścigać wszystko co się rusza nie zważając na bariery miejskich zabudowań.Cała impreza, jak zresztą większość parad i pokazów w Abu Dhabi, epatowała nieprzebranym bogactwem państwowego sektora, olśniewając budżetowym rozmachem, nowoczesnymi technologiami i eksluzywnością służby publicznej. Rzeczywiście dziw bierze, szczególnie przez wzgląd na alarmującą serię niewypłacalności wśród sąsiadów Abu Dhabi, na czele z największym przeinwestowaniem ostatnich dekad, czyli rajskim kurortem w Dubaju.

Źródło: worldcarfans.com

niedziela, 29 listopada 2009, pavcio83

Polecane wpisy